دریافت فایل با موضوع*خرید و دانلود تحقیق: بررسی عوامل موثر بر شکل گیری هویت اجتماعی دانش آموزان - مبانی و چهارچوب نظری*

بررسی عوامل موثر بر شکل گیری هویت اجتماعی دانش آموزان مبانی و چهارچوب نظریخرید و دانلود تحقیق: بررسی عوامل موثر بر شکل گیری هویت اجتماعی دانش آموزان - مبانی و چهارچوب نظری|2016913|qa|
در این پست قصد معرفی فایل خرید و دانلود تحقیق: بررسی عوامل موثر بر شکل گیری هویت اجتماعی دانش آموزان - مبانی و چهارچوب نظری را داریم با ما همراه باشید.

فرمت ورد و قابل ویرایش


تعداد صفحات : 73 صفحه

بررسی عوامل موثر بر شکل گیری هویت اجتماعی دانش آموزان - مبانی و چهارچوب نظری


از آن جا كه بحران هويت از سالهاي نوجواني آغاز مي شود و بخش عظيمي از دانش آموزان دبيرستاني، در اين سنين قرار گرفته اند و با توجه به نگراني هايي كه در زمينه علايق و گرايشات و رفتار هاي دانش آموزان مشاهده مي شود و از آن جا كه بخش مهمي از وجود دانش آموزان را هويت آنان تشكيل مي دهد و زندگي فردي و اجتماعي آنها نیز متأثر از اين مسئله است ، آنان در جستجوي هويت مي باشند و موقعيت مبهم دانش آموزان دبيرستاني،در فرهنگ و جامعه معاصر، اين نتيجه را براي آنها در بر دارد كه فرصتي را به منظور آزمودن شيوه هاي مختلف زندگي به آنها مي دهد، تا آنها تصميم بگيرند كه چه الگو هاي رفتاري، ارزشي و نگرشي بهتر مي تواند نياز هاي آنها را تأمين نمايد. در برخورد با دانش آموزان در كلاس هاي درسي يا مشاوره هاي فردي با دانش آموزان ، دریافتم که گرايش به آئين مسيحيت و زندگي در كشورهاي ديگر را صرفاً به خاطر احساس آزادي بيشتر براي رفع نياز هايشان ابراز مي كنند. همچنين مصرف مشروبات الكلي، قليان و سيگار، ارتباطات جنسي و ... را صرفاً در راستاي رفع نياز هایشان ارزيابي مي کردند و اين مسئله هويت ديني، ملي و خانوادگي آنان را خدشه دار نموده است و بخش عظيمي از جمعيت انساني كه بايد در جهت آبادانی و حفظ آرمانها و ارزشهاي كشور، آموزشهاي لازم را ببينند و در آينده به خدمت گرفته شوند، به نحو احسن و شايسته مورد استفاده قرار نمي گيرند.
در جهان امروز ((وضعیت و جایگاه هر کشوری با توجه به ساختار ، روند ، ماهیت و عملکرد دو عامل زیر مشخص می شود : 1- ماهیت ساختاری و عملکرد ارکان و عناصر اصلی و تشکیل دهنده ی نظام اجتماعی آن کشور 2- شرایط و موقیت منطقه و جهان در ارتباط با آن کشور . در ارتباط با عامل اول باید گفت که عناصر و ارکان اصلی جامعه ی ما به خاطر ناهمگونی ساختاری آنها ، زمینه های نامطلوبی را برای تحول ، توسعه و تکامل اجتماعی فراهم کرده است . این واقعیت زمینه ی مناسب را برای شکل گیری روابط اجتماعی عادلانه ، تقسیم کار اجتماعی عادلانه ، توزیع امکانات و امتیازات اجتماعی بر پایه ضوابط و قوانین مدون و انسانی فراهم ننموده است )) ( سیف اللهی ، 1381 : 167) بنابراین زمینه برای ظهور و بروز بحران های گوناگون در جامعه فراهم می باشد .
در اين قسمت مروري داريم بر تحقيقاتي كه در زمينه هويت اجتماعي در داخل و خارج ايران صورت گرفته اند.
1ـ7ـ1 تحقيقات انجام شده داخلي
ـ عبدالرسول كريمي در سال 1375 در تحقيقي با عنوان «بررسي رابطه بين عزت نفس و هويت يابي در نوجوانان 18ـ15 ساله در شهر تهران» با استفاده از روش پيمايشي، از بين كليه دانش آموزان مقطع متوسطه شهر تهران كه در سال تحصيلي 75ـ74 به تحصيل اشتغال داشتند، از طريق نمونه گيري خوشه اي 200 نفر از دانش آموزان دختر و پسر از نواحي 18،7،4،2 را به طور تصادفي انتخاب نمود.
ابزار تحقيق دو فرم پرسشنامه هويت شخصي و پرسشنامه عزت نفس كوپر اسميت بود كه به آزمودني ها داده شد تا با توجه به شرايط خود، آزمون ها را تكميل نمايند. نتايج نشان داد كه ميان توزيع آزمودني هاي دختر و پسر از نظر اهميت هويت جنسي با توجه به عزت نفس شان تفاوت وجوددارد.
ميان توزيع آزمودني هاي دختر و پسر ا

مطالب دیگر:
🔗دانلود طرح توجیهی: تولید دوشاخه و سرپیچ🔗دانلود طرح توجیهی: تولید دکل ها و تابلوهای کامپوزیتی در اتوبان ها و جاده ها🔗دانلود طرح توجیهی: تولید دکل های کامپوزیتی تلسکوپی برای توزیع برق🔗دانلود طرح توجیهی: تولید کراس آرم های کاملا کامپوزیتی برای دکل های شبکه توزیع برق🔗دانلود طرح توجیهی: تولید کامپوزیتهای پلی آمید🔗دانلود طرح توجیهی: تولید کامپوزیتهای الیاف شیشه🔗دانلود طرح توجیهی: تولید ورق های کامپوزیت آلومینیوم🔗دانلود طرح توجیهی: تولید کلرید آمونیوم🔗دانلود طرح توجیهی: تولید چراغ قوه پلاستیکی🔗دانلود طرح توجیهی: تولید چسب پی وی سی🔗دانلود طرح توجیهی: تولید چسب طبی🔗دانلود طرح توجیهی: تولید اسید بنزوئیک🔗دانلود طرح توجیهی: تولید برس سر و شانه پلاستیکی🔗دانلود طرح توجیهی: تولید بطری پلاستیکی🔗دانلود طرح توجیهی: تولید کربنات کلسیم🔗دانلود طرح توجیهی: تولید کربنات باریم🔗دانلود طرح توجیهی: تولید لوح فشرده🔗دانلود طرح توجیهی: تولید عایق ایزولاسیون🔗دانلود طرح توجیهی: تولید آنیلین🔗دانلود طرح توجیهی: استرهای انیدریک🔗دانلود طرح توجیهی: تولید الیاف کوتاه نایلون🔗دانلود طرح توجیهی: تولید آلیاژ PC/ABS🔗دانلود طرح توجیهی: تولید آلیاژهای پلی آمید🔗دانلود طرح توجیهی: تولید اکتوات های فلزی🔗دانلود طرح توجیهی: سیستم آبیاری قطره ای