دریافت فایل با موضوع*دعا و باورهای مردم*

دعا و باورهای مردم,تحقیق دعا و باورهای مردم,مقاله دعا و باورهای مردم,پروژه دعا و باورهای مردمدعا و باورهای مردم|31009996|qa|
در این پست قصد معرفی فایل دعا و باورهای مردم را داریم با ما همراه باشید.

این فایل به بررسی می پردازد در فرمت word قابل ویرایش و در 116 صفحه می باشد.

بخشی از محتوای فایل دانلودی ::
دعا از گذشته تا کنون تأثیر بسیار زیادی بر فرهنگ و روش زندگی مردم گذاشته است وهمیشه از ارکان مهم زندگی مردم بوده است . هر چه به عقب بر می گردیم دعا ، دعا نویسی ، جادو و امثالهم در فرهنگ و آیین ها پررنگ تر دیده می شود .
دعا در زندگی روزمره ی مردم نقش داشته و دارد ، مواردی از قبیل بیماری ، کشاورزی ، عزا ، عروسی ، تولد نوزاد ، مراسم مختلفی که در هر منطقه وجود دارد ، ولی نکته قابل توجه این است که در گذشته جزو ارکان زندگی بوده است ولی امروزه استفاده از دعا کمرنگ تر شده است .
در گذشته (خصوصاً ) مردم برای انجام هر کاری و یا باز کردن گره ای یا حل گرفتاری به دعا متوسل می شدند و دعا نویسان نزد مردم از احترام خاصی برخورداربودند ، با اینکه همانطور که ذکرشد این اعتقادات امروزه کمتر مورد توجه قرار می گیرد ولی دعا و دعانویسی در مقایسه با دیگر فرهنگ های گذشته پا برجاتر است وهنوز هم جایگاه خاصی بین مردم دارد ، به خصوص در کشورهای جهان سوم.
در جوامع ابتدایی دعا بیشتر به صورت جادو و جادوگری رواج داشته است ، و جادوگران جوامع را زیر سیطره و نفوذ داشتند و مردم در بیشتر موارد به آنها مراجعه می کردند و دستورات آنها را اجرا می کردند و حتی در دل ترسی از این افراد داشته اند . همچنین در رابطه با دعا نیز مردم از استفاده ی نادرست از دعاها می ترسیدند و از اینکه دچار دعا یا دعا زده شوند و یا برای آنها از طرف دشمنان دعا نوشته شود می ترسیدند و این اعتقاد وجود داشته و دارد که به وسیله ی دعا زندگی آنها دگرگون شود .
روش تحقیق :
دراین پایان نامه از تحقیقات کتابخانه ای و میدانی همراه هم کمک گرفته شده است ، در زمینه ی تحقیقات کتابخانه ای از نوشته های نویسندگان بزرگ و صاحبنظران در زمینه ی دعا کمک گرفته شده است وهمچنین از کتابهای دعا و دعا نویسی و همچنین از کتابهای آسمانی استفاده شده است .
در زمینه ی تحقیقات میدانی با مراجعه به دعانویسان و همچنین افرادی که به این افراد مراجعه می کنند و آنها را باور دارند و تحقیق در مورد اعتقادات مردم در بهتر انجام دادن پایان نامه تلاش کردن .
مشکلات تحقیق :
با وجود اینکه دعا در زندگی روزمره مردم ایران نقش ارزنده ای دارد ولی متأسفانه منابع واطلاعات بسیار کمی در این مورد در ایران وجود دارد و اطلاعات به راحتی و سهولت در رست رس قرار نمی گیرد و همچنین دعا نویسان و کسانی نیز که در این باره اطلاعات زیادی دارند به راحتی اطلاعات خود را در اختیار کسی قرار نمی دهند ، و انجام این تحقیق با مشکلات بسیاری همراه بود . و همچنین منابع خارجی نیز به سختی به دست می آید.


مطالب دیگر:
نقاشی روي شيشه و كريستال و سراميك با آب طلاپاور پوینت سدهای خاکی با هسته ی آسفالتیتحقیق مهندسی رودخانهپاور پوینت مدیریت زنجیره تامینپاور پوینت اقتصاد رفتاریپاور پوینت کارآفرینی دانشگاهیپاور پوینت نفت و اقتصادتحقیق تجزیه و تحلیل SWOTنمونه سوالات جوشکاری سازه های فولادی درجه 2 smaw (مجموعه اول بدون جواب )پاور پوینت مذاکرات تجاری بین المللگزارش کارهای آزمایشگاه مکانیک سیالات (جامع و کامل بافرمتword)نمونه سوال علوم پایه ششم نوبت اول به صورت قابل ویرایش wordrootG900AZنمونه سوال ریاضی پایه نهم نوبت اولپرسشنامه حالات هویت بنیون و آدامز (EOM-EIS-2)پاورپوینت نقاط کوانتومی: تئوری، سنتز و کاربردهاتحقیق تغذیه سالمکتاب صوتی تو همانی که می اندیشیپاور پوینت دی آللسوالات ریاضی چهارم ابتدایی نوبت اولCall Recorder_Automatic v1.1.2پکیج کسب درآمد ایران پیشرفتحل تمرین فیزیک پایه دهم دوره دوم متوسطه شاخه فنی و کاردانش فصل اولحل تمرین فیزیک پایه دهم دوره دوم متوسطه شاخه فنی و کاردانش فصل دومرساله طراحی معماری مجتمع آبدرمانی