دریافت فایل با موضوع*مبانی نظری وپیشینه تحقیق صنعت گردشگری و جهانگردی*

مبانی نظری وپیشینه تحقیق صنعت گردشگری و جهانگردی,پیشینه تحقیق صنعت گردشگری و جهانگردی,مبانی نظری صنعت گردشگری و جهانگردی,مبانی نظری وپیشینه تحقیق, صنعت گردشگری و جهانگردی, صنعت گردشگری, جهانگردیمبانی نظری وپیشینه تحقیق صنعت گردشگری و جهانگردی|31009998|qa|
در این پست قصد معرفی فایل مبانی نظری وپیشینه تحقیق صنعت گردشگری و جهانگردی را داریم با ما همراه باشید.

مبانی نظری وپیشینه تحقیق صنعت گردشگری و جهانگردی
دارای 53 صفحه وبا فرمت ورد و قابل ویرایش می باشد.


توضیحات: فصل دوم پژوهش کارشناسی ارشد و دکترا (پیشینه و مبانی نظری پژوهش)
همراه با منبع نویسی درون متنی به شیوه APA جهت استفاده فصل دو پایان نامه
توضیحات نظری کامل در مورد متغیر
پیشینه داخلی و خارجی در مورد متغیر مربوطه و متغیرهای مشابه
رفرنس نویسی و پاورقی دقیق و مناسب
منبع : انگلیسی و فارسی دارد (به شیوه APA)


*فهرست مطالب*
-1 مقدمه 13
2-2 گردشگر (توریست) 14
2-3 گردشگري در جهان 14
2-4 گردشگری در ایران 18
2-5 توسعه گردشگری 19
2-6 راهبردهاي توسعه صنعت گردشگري 19
2-7 موانع توسعه صنعت گردشگري 20
2-8 اثرات و کارکردهای گردشگری 21
2-9 اثرات مثبت گردشگری 27
2-10 برنامه ریزی گردشگری 28
2-11 گردشگری پایدار 29
2-12 فرهنگ 30
2-12-1 زبان هاي ايراني 33
2-12-2 آداب و رسوم و اعياد ملي 34
2-12-3 ادبيات و شخصيت هاي اسطوره اي ايران 34
2-12-4 معماري ايراني 35
2-12-5 تنوع قومي در ايران 36
2-12-6 اديان ها و آيين ها و اقليت هاي مذهبي در ايران 37
2-12-7 مراسم مذهبی 37
2-13 فرهنگ و گردشگری 38
2-14 بررسی مشکلات و موانع فرهنگی جهانگردی در ایران 40
2-14-1 بیم از اثرات مخرب جهانگرد بر فرهنگ 40
2-14-2 پندارهای نادرست جهانگردان از ایران 40
2-14-3 عدم تبلیغات مناسب در زمینه جاذبه های سیاحتی ایران 41
2-14-4 عدم شناخت سلایق جهانگردان و سیاحان خارجی 41
2-14-5 مشروط کننده های فرهنگی و مذهبی کشور 41
2-14-6 موانع فقهی و مذهبی 42
2-14-7 وجود برخی برخوردهای نامناسب در فرودگاه چه در بخش پلیس گذرنامه 42
2-14-8 ضعف تحقیقاتی و پژوهشی در این زمینه 42
2-15 تاریخچه استان ایلام 43
2-16 مشخصات جغرافیایی 45
2-17 کشاورزی و دامداری 46
2-18 صنایع و معادن 46
2-19 موقعیت جغرافیایی و تقسیمات سیاسی استان 46
2-20 زبان و گویش های مختلف ایلام 47
2-21 مکان های دیدنی و تاریخی 49
2-22 تحقیقات داخلی 55
2-23 تحقیقات خارجی 56
2-1 مقدمه:
پس از جنگ جهاني دوم، گردشگري در تمام طبقات اجتماعي جوامع صنعتي غربي مورد پذيرش قرار گرفت و به عنوان يك پديدة جمعي مدرن شناخته شد. توسعه در زمينه گردشگري از طريق افزايش استانداردهاي زندگي، كاهش ميزان كار ساليانه و همچنين تعدد مرخصي هاي با حقوق و رشد سريع در وسايل حمل و نقل در كشورهاي غربي صنعتي امكان پذير شده است (خاکساری، 1391: 8).
رشد روزافزون و پرشتاب گردشگري بسياري از صاحبنظران را بر آن داشته است که قرن بيستم را قرن گردشگري بنامند. آنتونيو ساوينياك دبير كل پيشين سازمان جهانگردي در ۱۹۹۸ ، اعلام كرد: گردشگري در پايان قرن بيستم به صنعت شمارة یک جهان تبديل خواهد شد. بسياري از كشورها اين صنعت پويا را منبع اصلي درآمد، اشتغال زايي، رشد بخش خصوصي و توسعة ساختار زيربنايي مي دانند (میرزایی، 1388: 51). تجربه‌های سفر، اثرات ژرف و عمیقی بر جامعه و مسافر دارد، زیرا اغلب تجربیات سفر جزء مهم‌ترین و برجسته‌ترین خاطرات زندگی است. (الوانی،۱۳۸۵: ۱۵۶). سفر، تأثیرات برجسته و مشخصی بر درک ملی و شناسایی سایر افراد دارد. حضور بازدیدکنندگان در هر کشوری بر الگوی زندگی افراد بومی تأثیر می‌گذارد. بازدید کنندگان نیز تحت تأثیر فرهنگ کشور میزبان و ارزش‌های موجود در آن قرار می‌گیرند. از سوی دیگر «صنعت جهانگردی همواره عاملی برای پیشرفت وضع اقتصادی بوده است. همچنین این صنعت می‌تواند موجب تغییرات اقتصادی و اجتماعی شود؛ در سایه گفتگو و ایجاد رابطۀ متقابل بین مردمان دو ناحیه، پیام صلح بدهد و از آن جا که این صنعت به ارائه خدمت متکی است می‌تواند موجب افزایش اشتغال و درآمد شود(گی، ۱۳۸۵: ۳-۲۶۲).
صنعت گردشگری آمیزه ای از فعالیت های مختلف است که به صورت زنجیره ای در جهت خدمت رسانی به گردشگران انجام می گیرد بنابراین گردشگری شامل تمامی پدیده ها و روابط حاصل از تعامل گردشگران، عرضه کنندگان و فروشندگان محصولات جهانگردی، دولت ها و جوامع میزبان در فرایند جذب و پذیرایی از گردشگران می باشد (زنگی آبادی و همکاران، 1385: 132).


2-2 گردشگر (توریست)
گردشگر مسافری است که برای مدتی بیش از یک شب و کمتر از یک سال به منظور تفریح، تجارت، دیدار اقوام و آشنایان و مقاصد دیگر در مکانی دور از محیط معمولی خود اقامت می کند. گردشگری از بعد تقاضا به سه شکل صورت می گیرد:
1) گردشگران داخلی: به ساکنان یک کشور که فقط داخل آن کشور مسافرت می کنند اطلاق می گردد.
2) گردشگران خارجی: به افرادی که ساکن یک کشور نیستند و به آن کشور مسافرت می کنند، اطلاق می گردد.
3) گردشگری خارجی: به افراد ساکن یک کشور که به خارج از آن کشور مسافرت می کنند، گفته می شود.
افرادی مانند پیله وران، مهاجران موقت، مهاجران دائم، چادرنشین ها، مسافران عبوری، نیروهای مسلح و کارکنان در حال مأموریت دولت، در آمار گردشگری لحاظ نمی شوند (زنگی آبادی و همکاران، 1385: 132-133).
2-3 گردشگري در جهان
گردشگری در جهان به همراه آغاز مدرنيته شکل گرفت. مدرنيته اشكال مختلف زندگي را تنها بر پايه قابليت‌هاي آنها در توليد منافعي كه توسط افراد مصرف مي‌شوند، مورد ارزيابي قرار داده و با مفاهيمي همچون، همواره به پيش رفتن و كنار گذاردن كهنه، نگرش تازه انسان را به جهان و به خويش سبب گرديد و بدين گونه با پيدايش بعد تازه‌اي از دگرگوني دائمي، انهدام رسوم و فرهنگ سنتي را در صحنه‌ي زندگي اجتماعي رقم زد . تفكيك ميان كار و اوقات فراغت يكي از اين دگرگوني‌ها مي‌باشد كه در آن كار در قالب ضرورت و گردشگري در قالب اوقات فراغت، كه دمي آسودن از كار را براي تجديد قوا فراهم مي‌آورد، قرار مي‌گيرد.
اين رهايي با فشار ناشي از انقباض اجتماعي حاصل از روند مدرنيته، گذران اوقات فراغت را در قالب گردشگري تسهيل نمود و انسان مدرن فارغ از عمق فرهنگي نهفته در اوقات فراغت به عنوان گردشگر تنها رهايي از وظايف مدرن را دنبال نمود. جريان گردشگري شكل گرفته در اين چارچوب نيز، انسان مدرن را با انگيزه تفريح در روند بازساخت شده سرمايه‌داري، به جستجوي محيط‌هاي گوناگون براي تمايز از محيط كار و تفريح واداشت. (پاپلی يزدی و سقايی, 1382 , 30و31).


مطالب دیگر:
🔍پاورپوینت اصل و فرع در طب اسلامی🔍پاورپوینت اصول آزمایشهای غیر مخرب و زمینه بکارگیری آنها در صنایع🔍پاورپوینت اصول بهداشت و بازرسی گوشت در كشتارگاه طیور🔍پاورپوینت اعداد جادویی در خوشهای اتمی Magic number in clusters🔍پاورپوینت الگوریتم کلونی مورچه ها Ant Colony Optimization (ACO)🔍پاورپوینت الگوریتم کلونی مورچه🔍پاورپوینت الگوهای اتمی (واقعیت اتم)🔍پاورپوینت اندازه گیری ثابتهای فیزیكی و برخی روشهای جداسازی، تخلیص و شناسایی تركیبها آزمایشگاه شیمی آلی 1🔍پاورپوینت انسان شناسی و عصب پژوهی چشم اندازهای یک حوزه بین رشته ای🔍پاورپوینت انواع بیماریهای قلبی و روش های درمان آنها🔍پاورپوینت انواع حقوق مردم در قانون اساسی🔍پاورپوینت انواع سنسورهای ربات🔍پاورپوینت انواع صافی و نحوه انتخاب آن🔍پاورپوینت انواع وزن و وزن ایده آل🔍پاورپوینت انواع پیشگیری و غربالگری🔍پاورپوینت اهمیت بازدید و كنترل مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی و اماکن عمومی و شرایط بازرسی🔍پاورپوینت اوراق بهادار استصناع مکمل بازار پول و سرمایه ایران🔍پاورپوینت ایدز🔍پاورپوینت پژوهش استاتیک🔍دانلود گزارش کارآموزی بررسی سیستم حسابداری (اتحادیه شركت های تعاونی روستایی شهرستان ایذه)🔍دانلود گزارش کارآموزی آب بندها در سدهای خاکی🔍منابع و مجموعه کامل سوالات آزمون GRE🔍جزوه و مجموعه سوالات کامل آیین نامه راهنمایی و رانندگی🔍سیاستهای تورم آور و تاثیر آن بر اقتصاد🔍سرمایه گذاری