دریافت فایل با موضوع*دانلود تحقیق در مورد كنترل اجتماعی docx*

دانلود تحقیق كنترل اجتماعی,تحقیق كنترل اجتماعی doc,تحقیق کامل كنترل اجتماعی,تحقیق درباره كنترل اجتماعی,تحقیق كنترل اجتماعی با فرمت ورد,تحقیق درمورد كنترل اجتماعی چیست,تحقیق دانش آموزی درباره كنترل اجتماعی,تحقیق دانشجویی درباره كنترل اجتماعیدانلود تحقیق در مورد كنترل اجتماعی docx|42094973|qa|
در این پست قصد معرفی فایل دانلود تحقیق در مورد كنترل اجتماعی docx را داریم با ما همراه باشید.

هدف از این تحقیق بررسی كنترل اجتماعی با فرمت docx در قالب 41 صفحه ورد بصورت کامل و جامع و با قابلیت ویرایش می باشد


مشخصات فایل
تعداد صفحات41حجم81/536 کیلوبایت فرمت فایل اصلیdocx
توضیحات کامل
هدف از این تحقیق بررسی كنترل اجتماعی با فرمت docx در قالب 41 صفحه ورد بصورت کامل و جامع و با قابلیت ویرایش می باشد

فهرست مطالب

نظریه های كنترل اجتماعی

شهرنشینی

ابن خلدون

امیل دوركیم

ارزیابی نظریه مرتون

خرده فرهنگ جوان بزهكار

مكتب كلاسیك

بزهکاران و زندان

خودکشی

پیش گیری از اقدام به خودکشی

عدم طبقه بندی و تفکیک صحیح زندانیان (انتقال تجارب به یکدیگر)

عدم خود اشتغالی زندانیان در داخل بندها

خود اشتغالی

زندان و رفتارهای پر خطر(لواط، رابطه جنسی یا همجنس خواهی...)

خشونت و پرخاشگری در زندان

منابع

نظریه كنترل نیز در تحلیل و تبیین كج رفتاری های اجتماعی از نظریه های با نفوذ در حوزه ی جامعه شناسی انحرافات اجتماعی و جرم بوده است. این نظریه علت اصلی كج رفتاری را نبود كنترل اجتماعی می داند. فرض اصلی این است كه همچنان كه فروید گفته است؛ افراد به طور طبیعی تمایل به كج رفتاری دارند و اگر تحت كنترل قرار نگیرند چنین می كنند. (ركلس، 1973: 57-55). و كج رفتاری اشخاص بیشتر از آن كه ناشی از نیروهای محرك به سوی ناهنجاری باشند، محصول عدم ممانعت است( نای ، 1985: 9-3).

این درست نقطه ی مقابل فرض نظریه های یادگیری و فشار رفتار است كه كج رفتاری را ناشی از شرایط اجتماعی خاص (شكاف اهداف و ابزار مقبول اجتماعی و تجربه یادگیری از دیگران) می دانند. نظریه های یادگیری رفتار مستقیماً می پرسند كه علت كج رفتاری چیست؟ اما نظریه كنترل مستقیماً می پرسد كه علت هم نوایی چیست؟ زیرا آنچه كه موجب كج رفتاری است فقدان همان چیزی است كه موجب هم نوایی می شود.

نظریه كنترل اجتماعی براین پیش فرض استوار است كه برای كاهش تمایل به رفتار بزهكارانه و مجرمانه باید افراد كنترل شوند. این نظریه همچنین رفتار انحرافی را عمومی و جهان شمول دانسته آن را نتیجه كاركرد ضعیف ساز و كارهای كنترل اجتماعی و كنترل های شخصی و درونی می داند؛ بنابراین بزهكاری و جرم از یك سو، محصول عوامل فردی كنترل نظیر خود پنداره های منفی، ناكامی، روان پریشی و اعتماد به نفس پایین است، و از سوی دیگر نظام های كنترل ناقص اجتماعی و فقدان تعهد نسبت به نهادهای بنیادین اجتماعی مانند: خانواده و مدرسه به رفتار انحرافی منتهی می شود. در تبیین انحرافات اجتماعی اندیشمندان نظریه كنترل بر عوامل كنترل شخصی و درونی و عوامل كنترل اجتماعی تأكید نموده اند. (رید، 2000).


"

مطالب دیگر:
🔑بررسی وضعیت تنظیم خانواده در ایران و بررسی وسايل و روشهاي جلوگيري از بارداري🔑بررسی گیربکس ها و مزیت گیربکس اتوماتیک چگونگی کارکرد آن🔑بررسی هويت ملي و عناصر راهكارهای آن🔑بررسی شیر و نحوه زندگی و پراکندگی آن در ایران و جهان🔑بررسی استاندارد آلماني DIN و بررسی تأثيرپذيري نانو از DIN🔑جغرافياي اقتصادي استان تهران و بررسی کشاورزی و دامداری و صنایع و معادن🔑آشنايي با كافكا (داستان سراي غربي) و بررسی عقاید و سبک و فعالیتهای ادبی و آثار او🔑بررسی سرمايه گذاري خارجي در ايران و بررسی تاریخچه و عوامل موثر و تسهیلات و مزایان قوانین جدید آن🔑بررسی مدار فرمان و کنتاکتور و مزایا و مشخصات آن و بررسی مدار قدرت🔑بررسی جنگلها و انواع و پیدایش و تخریب آنها و بررسی تأثير آتش سوزی جنگل بر اكوسيستم و آتش سوزي جنگ🔑بررسی آسانسور و تاريخچة و اصول عملکرد و طراحی آن🔑بررسی ورق كاري و ورق هاي حرارتي و ویژگیها و موارد مصرف آنها🔑بررسی كانكس و ساختمان آن و تصاويري از كانكس ها🔑بررسی استانداردها و انواع و اصول و قواید آن و معرفی سیستم و استاندارد AI SI SAE🔑بررسی استفاده از آلومينيوم در نماهای ساختمان شهری🔑بررسی طراحیهای نوین برای نمایش مفاهیم عمیق به كمك نقاشی های ساده و بررسی نقاشی نو از دیدگاه استاد فر🔑بررسی نقاشي ايراني در دوران كهن و نقاشی روی چوب🔑بررسی طبیعت در نقاشي معاصر و بررسی نقاشی در دوران انقلاب🔑بررسی نقاشي دوران صفوی و دوران مياني ايران و شکل گیری مینیاتور🔑بررسی حسابرسی و كاربرگهای تحت اکسل و سیاستهای كنترل كيفيت در حسابرسي🔑وحدت ملي و انسجام اسلامي و بررسی راهکارهای تحقق و پایبندی به ضرورت آن🔑آشنايي با شركت درخشان صنعت ايستاتيس و اهداف و زمینه های فعالیت و محصولات آن🔑بررسی تاثیر تحولات اقلیمی بر مناطق مختلف و تأثير گرم شدن زمین و آتش سوزي جنگلهاي كاليفرنيا بر اكوس🔑بررسی خازنها و ظرفیت و انواع و عملکرد و کاربرد آنها🔑بررسی مس و تقاضا و قیمت و مصرف جهانی آن و بررسی بازیافت مس و بازيابي آن از قراضه